The Tall Ships Races 2024: Szczecin ponownie gościem spektakularnych regat

The Tall Ships Races 2024: Szczecin ponownie gościem spektakularnych regat

Wielki finał regat The Tall Ships Races 2024 już niebawem, bo już na przełomie lipca i sierpnia, przyciągnie tłumy do Szczecina. W tym czasie oba brzegi Odry zamienią się w miejsce pełne wydarzeń i aktywności, które wypełnią miasto aż po horyzont.

To wydarzenie plenerowe należy do jednych z najważniejszych w kalendarzu polskich imprez. Do Szczecina, a konkretniej do malowniczego miejsca, jakim są Wały Chrobrego, przybędzie blisko 50 załóg z różnych zakątków świata. Choć to właśnie majestatyczne żaglowce będą główną atrakcją regat, organizatorzy zapewniają również mnóstwo innych atrakcji.

„Aktywności podczas imprezy będą różnorodne – od stref warsztatowych, przez strefy animacji, aż po muzyczne. Planujemy kilka scen muzycznych z muzyką na żywo. Nie zabraknie też wesołego miasteczka dla najmłodszych oraz specjalnej strefy animacji dla dzieci. I oczywiście, ważnym punktem programu będą wydarzenia na Wyspie Grodzkiej” – zapewnia Celina Wołosz, rzeczniczka Żeglugi Szczecińskiej.

Ostateczne zawody The Tall Ships Races 2024 to już czwarta okazja, aby Szczecin gościł największe żaglowce z całego globu. Finałowe zmagania odbędą się w dniach od 2 do 5 sierpnia.