Szpital w Choszcznie nadal bez porodówki

Szpital w Choszcznie nadal bez porodówki

W zeszłym roku został zamknięty oddział położniczo-ginekologiczny w Choszcznie. Jak się okazało, nie ma żadnych szans na to, aby przywrócić ten oddział w najbliższych miesiącach. Co dokładnie wiadomo w tej sprawie? Gdzie w pobliżu znajdują się inne porodówki? Sprawdzamy.

Szpital w Choszcznie bez porodówki

Niestety, oddział ginekologiczno-położniczy oraz oddział dla noworodków w szpitalu w Choszcznie nie zostaną przywrócone w tym roku. Oddziały zostały zawieszone w marcu ubiegłego roku z powodu zbyt małej liczby porodów i braku lekarzy. Choć pierwotnie planowano, że oddziały zaczną działać od 1 maja, termin ten został przesunięty i obecnie przewidywane jest, że oddziały pozostaną zamknięte przez cały rok.

Gdzie w pobliżu powinny kierować się kobiety w ciąży?

Ratownicy medyczni z Choszczna apelują, by kobiety w ciąży nie ignorowały pierwszych oznak porodu. Ważne jest, aby pamiętać, że , konieczne jest dowiezienie rodzącej kobiety do szpitali. Takie znajdziemy najbliżej w miejscowościach takich jak: Barlinek, Drezdenko, Stargard lub Szczecinie. W przypadku porodu każda chwila się liczy, dlatego należy pamiętać, aby szybko zareagować.