Szczecin – co warto zobaczyć w tym mieście?

Szczecin – co warto zobaczyć w tym mieście?

Szczecin jest atrakcyjnym celem wycieczki dla każdego miłośnika historii i cennych zabytków. Co warto zobaczyć w tym mieście? Jakie atrakcje zasługują tu na szczególne wyróżnienie? Oto kilka propozycji dla tych, którzy zamierzają odwiedzić to miasto w najbliższym czasie.

O wycieczkach po Szczecinie

Wycieczki po Szczecinie nie mogą się obejść bez spaceru po słynnych Wałach Chrobrego, z których roztaczają się wspaniałe widoki na rzekę Odrę oraz miejskie zabytki. Spacer po Wałach Chrobrego pozwoli nacieszyć się pięknem takich budowli, jak gmach Muzeum Narodowego czy potężna katedra, zaliczana do grona najważniejszych zabytków sakralnych Pomorza.

Portal poleca: Szukasz ciekawych miejscowości, które warto odwiedzić będąc na północy Polski? Polecamy dowiedzieć się więcej o Wolińskim Parku Narodowym.

Szczecin to również słynny Zamek Książąt Pomorskich, w którym można zdobyć sporo ciekawych wiadomości na temat miasta i jego przeszłości, oraz miasto, na terenie którego nie brak malowniczych zakątków i klimatycznych uliczek. Brama Portowa, Gmach Akademii Morskiej oraz okazały kościół Św. Jana Ewangelisty – oto wybrane atrakcje miasta, którym warto się uważniej przyjrzeć. Szczecin może się też pochwalić największym cmentarzem w Polsce (zajmuje on powierzchnię ponad 170 hektarów) oraz sporą ilością zieleni.

Czym jeszcze może zachwycić Szczecin?

Szczecin zachwyci też tych turystów, którzy lubią spędzać czas na wystawach muzealnych. Wśród tych placówek, którym warto się uważniej przyjrzeć, znajdują się m.in. Muzeum Historii Szczecina w Ratuszu Staromiejskim oraz Galeria Sztuki Dawnej Muzeum Narodowego. W Szczecinie można też zajrzeć do kina Pionier, które jest najstarszym kinem na świecie, można też wybrać się na spacer po Jasnych Błoniach lub Ogrodzie Różanym. Wszystkie te miejsca zachwycają i sprawiają, że wizyta w tej części kraju na długo zapisze się w pamięci każdego turysty.

Szczecin zachwyca położeniem nad Odrą oraz ogromną ilością zabytków, obok których nie można przejść obojętnie. Miasto to znane jest też z pięknej okolicy, której podczas pobytu w tej części kraju również warto poświęcić swój czas.