Młodzież z VII LO w Szczecinie trenowała z psami służbowymi

Młodzież z VII LO w Szczecinie trenowała z psami służbowymi

Młodzież VII LO w Szczecinie miała okazję w tym miesiącu na nieco bardziej praktyczne zadania. W związku z ich profilem kształcenia. Przypomnijmy, że jest to szkoła mundurowa, młodzież miała okazję na zajęcia w terenie z psami służbowymi. Co dokładnie się działa podczas zajęć?

niecodzienne zajęcia

19 stycznia, uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie mieli niezwykłą okazję trenować z psami służbowymi. Wszystko w ramach programu nauczania zawodu policjanta dla klas mundurowych. Spotkanie zorganizowane przez Wydział Prewencji KMP w Szczecinie pozwoliło młodzieży zobaczyć, jak trenuje się i opiekuje się psami służbowymi, a także jakie umiejętności muszą one posiadać, aby pracować w policji. Przewodnicy psów zaprezentowali również, jak psy wykorzystywane są przy obezwładnieniach uciekających przestępców oraz podejmowaniu tropów. To była bardzo wartościowa lekcja dla młodzieży.

Psy służbowe?

Psy służbowe lub inaczej psy bojowe, które zasilają szeregi policji. W służbie najczęściej możemy spotkać psy rasy: owczarek niemiecki, owczarek belgijski, doberman, owczarek holenderski, rottweiler, terier walijski i także labrador retriever. Psy te mogą wykonywać różne zadania w zależności od służby, do jakiej zostaną przydzielone.