Szczecińskie Juwenalia 2022 na Łasztowni

Szczecińskie Juwenalia 2022 na Łasztowni

Osiem koncertów różnorodnych artystów i nocny bieg ulicami miasta – tak zapowiadają się Juwenalia 2022 w Szczecinie. Program atrakcji zaplanowano na dni od 19 do 22 maja.

 

Powrót po dwuletniej przerwie

Od 19 do 22 maja Szczecin ogarnie studencka gorączka. Do miasta powrócą tradycyjnie obchody juwenaliowe. Większość z przygotowanych z tej okazji atrakcji skupi się wokół terenu placu imprezowej Łasztowni. Juwenalia powrócą do miasta po dwóch latach nieobecności spowodowanych pandemią.

Hasłem tegorocznych Juwenaliów jak zwykle będzie „Moc energii, moc koncertów, moc wydarzeń!”.

 

Bogaty program wydarzenia

Wydarzenie zostanie zainicjowane w środę, 18 maja oficjalnym przekazaniem studentom kluczy do bram miasta. Odbędzie się to o godzinie 23:50 pod Urzędem Miasta, tuż przed nocnym biegiem ulicami Szczecina. Wydarzenie to jak zwykle oznaczać będzie symboliczne przejęcie władzy w mieście przez studentów wszystkich szczecińskich uczelni.

Natomiast równo o północy wystartuje nocny bieg ulicami miasta. Do wyboru będzie dystans 5 lub 10 kilometrów do pokonania, a finisz będzie mieć miejsce pod Rektoratem Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, który można znaleźć przy alei Piastów 17. Całość przebiec można indywidualnie lub zespołowo. Warto dodać, że nieodłączną tradycją biegów juwenaliowych są pomysłowe i dowcipne przebrania uczestników. Warto popisać się kreatywnością i stworzyć jedyny w swoim rodzaju kostium.

Już następnego dnia wystartują długo wyczekiwane koncerty. Jako pierwsi na scenie na Łasztowni o godzinie 18:00 zaprezentują się prawdziwi weterani muzyki rockowej – zespół Lady Pank. Kapela ostatnim razem odwiedziła Szczecin podczas Juwenaliów w 2016 roku. Kolejno publiczność rozgrzeją występy Mery Spolsky oraz folkowy zespół Enej.

Z kolei w piątek, 20 maja scenę na Łasztowni zdominuje hip-hop, dzięki występom White 2115, Gibbsa, Palucha, Sariusa i Malika Montany. Start wieczoru z rapem to również godzina 18:00.

 

Bilety na Juwenalia – cena

Wejściówki na Juwenalia to koszt 39 zł (bilet normalny) i 29 zł (bilet ulgowy-studencki dla studentów z ważną legitymacją studencką/doktorancką) na pierwszy dzień koncertów oraz 49 zł (bilet normalny) i 39 zł (bilet ulgowy-studencki dla studentów z ważną legitymacją studencką/doktorancką) na drugi dzień koncertów.