„Pamiętajcie o ogrodach” w ten weekend w Szczecinie

„Pamiętajcie o ogrodach” w ten weekend w Szczecinie

Do Szczecina powraca impreza tematyczna „Pamiętajcie o ogrodach”. Wydarzenie w pełni poświęcone branży ogrodniczej odwiedzi teren Wałów Chrobrego już w ten weekend, 14-15 maja.

 

Bogata oferta roślinna dla każdego

Wydarzenie „Pamiętajcie o ogrodach” odbywa się dwa razy w roku w Szczecinie – na wiosnę i na jesień. Najbliższa edycja kiermaszu została zaplanowana na datę 14 i 15 maja, a jego lokalizacją będą Wały Chrobrego w Szczecinie. Jak zwykle podczas wydarzenia na miejscu pojawi się ponad setka wystawców z różnych zakątków Polski. W ich ofercie sprzedażowej znajdą się kwiaty (rabatowe, pokojowe i balkonowe), nasiona, cebulki kwiatowe i byliny, kaktusy, rośliny doniczkowe i wodne, drzewa i krzewy (ozdobne i owocowe), winorośle oraz sprzęt ogrodniczy, a także ryby do oczek wodnych. W przedostatniej kategorii zobaczyć oraz zakupić będzie można narzędzia i maszyny ogrodnicze, altany i inne meble ogrodowe, w tym wykonane z wikliny, nawozy oraz małą architekturę ogrodową.

Oferta roślinna dedykowana będzie przede wszystkim dla posiadaczy własnych przydomowych ogrodów, ogródków działkowych lub mini zielonej strefy na balkonach czy w mieszkaniach.

 

Dodatkowe atrakcje

Impreza „Pamiętajcie o ogrodach” zostanie połączona z wydarzeniem „Wałówka z przysmakami”, czyli regionalnym wydarzeniem gastronomicznym. Przy ul. Szczerbcowej znaleźć będzie można liczne stoiska, na których znaleźć będzie można bogatą ofertę produktów rzemieślniczych, np. pieczywa, wędlin, serów, miodów czy piwa prosto z lokalnych browarów.

 

Informacje praktyczne

Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę i niedzielę, 14 i 15 maja oraz potrwa w godzinach od 9:00 do 18:00 (do 17:00 w niedzielę). Wstęp na imprezę będzie bezpłatny.

Natomiast kolejna, jesienna edycja kiermaszu „Pamiętajcie o ogrodach” została zaplanowana na datę 17 i 18 września 2022 roku.