Szczeciński turniej tenisowy z nową nazwą i mocną obsadą

Szczeciński turniej tenisowy z nową nazwą i mocną obsadą

Invest in Szczecin Open – to nowa nazwa szczecińskiego turnieju tenisowego, który wcześniej znany był jako Pekao Szczecin Open. Tenisiści spotkają się na kortach, aby rywalizować o triumf w ramach tej prestiżowej imprezy sportowej. Jubileuszowa, 30. edycja turnieju przewiduje pulę nagród wynoszącą 160 tysięcy dolarów.

Krzysztof Bobala, dyrektor turnieju, zaznacza, że obsada na kortach przy alei Wojska Polskiego będzie niezwykle silna. Jak podkreśla Bobala, priorytetem było zapewnienie wysokiego poziomu sportowego na 30-lecie turnieju. Odetchnął z ulgą, kiedy zobaczył, że lista zgłoszeń obejmuje 5 lub 6 zawodników z pierwszej setki rankingu światowego. Na koniec okazało się, że jest ich nawet 9. Kluczowym jednak wskaźnikiem jest pozycja ostatniego zawodnika na liście rankingowej ATP – u nich jest to miejsce 169, co jest rzadko spotykane i świadczy o sile turnieju.

Top seedem turnieju w Szczecinie będzie Hiszpan Roberto Carballes Baena. Dzikie karty uprawniające do gry otrzymają dwaj Polacy: Daniel Michalski i Maks Kaśnikowski. Organizatorzy planują ogłosić w przyszłym tygodniu kolejnego zawodnika, który otrzyma dziką kartę do turnieju głównego. Możliwe, że będzie to jeszcze jedna znana figura ze świata tenisa.