Szczecińska policja zatrzymuje kolejnych poszukiwanych – jeden z nich to nietrzeźwy kierowca motoroweru

Szczecińska policja zatrzymuje kolejnych poszukiwanych – jeden z nich to nietrzeźwy kierowca motoroweru

W rękach szczecińskich policjantów znalazło się dwóch kolejnych poszukiwanych, których zatrzymanie miało miejsce podczas rutynowych kontroli drogowych i interwencji domowej. Jeden z nich został ujęty podczas gdy poruszał się na motorowerze w sposób budzący podejrzenia, przemieszczając się między prawą a lewą krawędzią jezdni.

Na miejscu pasażera znajdował się mężczyzna w wieku 50 lat, który jak się później okazało, był osobą poszukiwaną do odbycia wyroku więzienia na czas przekraczający rok. Mężczyzna ten nie był jednak jedynym delikwentem na pojeździe. Kierujący motorowerem, który towarzyszył poszukiwanemu, okazał się być pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało obecność półtora promila alkoholu w organizmie kierującego.

Kolejne zatrzymanie było efektem interwencji związanej z awanturą domową. Poszukiwany, który został ujęty w trakcie tego zdarzenia, ma do odsiadki ponad 2,5 roku za kratami. Szczecińscy policjanci nieustannie pracują, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom miasta, zatrzymując osoby, które stanowią zagrożenie dla społeczności.