Otwarcie i zamknięcie wiaduktów w Stargardzie, elementy modernizacji magistrali kolejowej

Otwarcie i zamknięcie wiaduktów w Stargardzie, elementy modernizacji magistrali kolejowej

Grupa Trakcja, spółka odpowiedzialna za przebudowę węzła kolejowego w mieście Stargard, która jest integralną częścią procesu modernizacji linii kolejowej łączącej Poznań i Szczecin Dąbie, ogłosiła plany otwarcia wiaduktu nad ulicą Wyszyńskiego, usytuowanym w centralnej części miasta. Zgodnie z planem, od piątku kierowcy oraz przechodnie będą mogli ponownie korzystać z tego wiaduktu.

Jednak nie wszystkie zmiany przyniosą ulgę mieszkańcom. W sobotę, dzień po otwarciu wiaduktu nad Wyszyńskiego, ma zostać zamknięty sąsiadujący z nim wiadukt, tym razem znajdujący się nad ulicą Bogusława. Zamknięcie to ma na celu przyspieszenie inwestycji, której realizacja opóźnia się o niemal cztery lata.

Według najnowszych prognoz, zakończenie wszystkich prac powiązanych z projektem ma nastąpić jesienią przyszłego roku. Zbigniew Sowa, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Stargardzie, potwierdza te informacje. Wykonawca projektu poinformował o planowanej inauguracji wiaduktu w centralnej części miasta już w nadchodzący piątek.

Sowa przewiduje, że otwarcie wiaduktu przyniesie ulgę w ruchu drogowym. Nowa nawierzchnia i chodnik dla pieszych są już gotowe. Niemniej jednak, zamknięcie ulicy Bogusława IV pod wiaduktem spowoduje nowe wyzwania dla kierowców, którzy będą musieli na nowo nauczyć się poruszania po mieście. Dodatkowo, planowane zamknięcie wiaduktu nad ulicą Bogusława może utrudnić ruch ciężarówek tranzytowych. Wobec tych zmian, niektórzy mieszkańcy wyrażają wątpliwości co do rzeczywistości planowanego na piątek otwarcia przejazdu pod torami w centrum miasta.