Szczecińska Opera na Zamku: Miejsce drugiego Baltic Economic Congress

Szczecińska Opera na Zamku: Miejsce drugiego Baltic Economic Congress

Opera na Zamku w Szczecinie 21 września otworzy swoje drzwi dla uczestników drugiej edycji Baltic Economic Congress. To wydarzenie ma na celu stworzenie platformy do dyskusji na temat kluczowych zagadnień gospodarczych, które mają znaczenie dla przedsiębiorców z Pomorza Zachodniego, zarówno w kontekście lokalnym, jak i globalnym. Prezydent Szczecina, Piotr Krzystek, zdecydował się objąć patronat nad tym wydarzeniem.

W tegorocznym programie kongresu przewidziano trzy bloki tematyczne. Są to: Gospodarka i przemysł; Finanse, inwestycje i współpraca transgraniczna oraz Inspiracje. Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie – największa organizacja samorządu gospodarczego w Polsce – od ponad 25 lat angażuje się w działania wspierające rozwój przedsiębiorczości. – mówi prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie, Hanna Mojsiuk.

Spotkanie rozpocznie się od debaty inauguracyjnej pt. „Gospodarka Polski w nowym świecie”. Następnie zaplanowano debaty dotyczące takich zagadnień jak: „Zielona transformacja gospodarki i przemysłu”, „Cyfryzacja i nowe technologie”, czy „Silna polska marka jako determinant rozwoju”. W ramach bloku inwestycyjnego omówione zostaną możliwości wsparcia przedsiębiorców ze środków unijnych oraz kwestie fundacji rodzinnych i współpracy transgranicznej.

Kulminacyjnym punktem Kongresu będzie Gala Finałowa Konkursu Przedsiębiorca Roku Pomorza Zachodniego 2023. Podczas uroczystości wieczornej poznamy laureatów konkursu, a także wręczone zostaną specjalne nagrody – Buławy Nestora Przedsiębiorczości przyznawane przez Północną Izbę Gospodarczą w Szczecinie.

Wydarzenie będzie również okazją do zapoznania się z prezentacją Mateusza Grzesiaka oraz do wysłuchania wieczornego koncertu Kayah. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych udziałem w tym wydarzeniu.