Szczecińscy stróże prawa zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który naruszył zasady ruchu drogowego

Szczecińscy stróże prawa zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który naruszył zasady ruchu drogowego

Na ulicach Szczecina doszło do incydentu, którego głównym bohaterem był 43-letni kierowca. Mężczyzna, będący pod wpływem alkoholu oraz substancji narkotycznych, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu policyjnemu radiowozowi. Co więcej, okazało się, że uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanizowanych zostały mu wcześniej odebrane. Wszystko to działo się za sterami samochodu marki Renault Kangoo.

Do całego zdarzenia doszło w nocy 23 maja, po godzinie 1. Samochód, którym poruszali się funkcjonariusze grupy Speed, nie posiadał oznaczeń identyfikujących go jako pojazd policyjny. Kierujący Renault Kangoo mężczyzna, zignorował zasady ruchu drogowego i wymusił pierwszeństwo na policyjnym radiowozie. Reakcją stróżów prawa było natychmiastowe włączenie sygnałów świetlnych i zatrzymanie 43-latka.

Nadkomisarz Anna Gembala, pełniąca rolę oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, podkreśliła zaskoczenie kierowcy. Mężczyzna, nie spodziewał się, że pojazd, któremu wymusił pierwszeństwo, to nieoznakowany radiowóz policyjny – dodała.