Szczecin – Gorzów: Otwarcie arterii S3 po blokadach spowodowanych rolniczymi protestami

Szczecin – Gorzów: Otwarcie arterii S3 po blokadach spowodowanych rolniczymi protestami

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) poinformowała o usunięciu utrudnień i ponownym otwarciu dla ruchu drogi ekspresowej S3, która łączy Szczecin z Gorzowem. Te informacje przekazał dyżurny punktu informacji drogowej GDDKiA w Szczecinie.

Przez dwugodzinny okres, ta kluczowa arteria transportowa była nieprzejezdna na odcinku o długości około 20 kilometrów, konkretnie pomiędzy węzłem Gryfino i węzłem Pyrzyce. Powodem blokady były ciągniki rolnicze, których na trasie stało mniej więcej dwadzieścia. Wywołało to znaczne utrudnienia dla kierowców, którzy byli zmuszeni do korzystania z objazdów o długim dystansie przez drogi wojewódzkie o numerach 119 i 120.

Niestety, mimo informowania o utrudnieniach drogowych przez GDDKiA, na trasach objazdu tworzyły się mniejsze zatory. Wszystko to było wynikiem protestów rolników, które rozpoczęły się na terenie województwa zachodniopomorskiego 9 lutego. Blokady ciągników na węźle Pyrzyce, a później węźle Myślibórz trwały przez kilka tygodni. Następnie, 25 kwietnia, rolnicy zorganizowali jednodniową blokadę, a 10 maja odbył się dwugodzinny protest.