Rektor Akademii Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie, Waldemar U., zatrzymany przez CBA w kontekście handlu dyplomami

Rektor Akademii Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie, Waldemar U., zatrzymany przez CBA w kontekście handlu dyplomami

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało Waldemara U., rektora Akademii Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie. Zatrzymanie miało miejsce w kontekście nielegalnego obrotu dyplomami, który miał miejsce w Collegium Humanum. Oprócz tego, CBA zatrzymało także trzy inne osoby, które miały być zaangażowane w przekazywanie korzyści majątkowych dyrektorowi Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Wśród osób zatrzymanych przez CBA znalazł się także były rektor Akademii Polonijnej w Częstochowie oraz dwaj rektorzy niepublicznych uczelni wyższych – jeden z Wyższej Szkoły Humanistycznej w Szczecinie (obecnie Akademia Nauk Stosowanych TWP) i drugi z Wyższej Szkoły Kadr Menedżerskich w Koninie. Jak informuje Jacek Dobrzyński, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych, wszystkie te zatrzymania są powiązane z śledztwem dotyczącym nielegalnego handlu dyplomami przez Collegium Humanum.

Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie na razie nie wydała żadnej oficjalnej informacji dotyczącej zatrzymania swojego rektora. Czekamy na oświadczenie ze strony prokuratury w tej sprawie.