Remontowano najbardziej zniszczone odcinki dróg w Trzebiatowie, Pęzinie i Ulikowie

Remontowano najbardziej zniszczone odcinki dróg w Trzebiatowie, Pęzinie i Ulikowie

Zarząd Dróg Powiatowych podjął decyzję o remoncie najbardziej zniszczonych fragmentów dróg w trzech miejscowościach: Trzebiatowie, Pęzinie i Ulikowie. Wykonawca, po ukończeniu prac budowlanych, formalnie poinformował zarządcę drogi o tym fakcie. Mieszkańcy Trzebiatowa okazali się niezwykle zdeterminowani, aby doprowadzić do remontu – zorganizowali blokadę drogi, domagając się renowacji nawierzchni.

Wiesław Bączkowski, przedstawiciel Zarządu Dróg Powiatowych, potwierdza, że oczekiwana przez lokalną społeczność naprawa drogi w Trzebiatowie została już zakończona. Jak wylicza Bączkowski, mieszkańcy mogą teraz korzystać z całkowicie odnowionej nawierzchni jezdni na obszarze całego Trzebiatowa. Co więcej, odnawiano też nawierzchnię jezdni w Pęzinie i Ulikowie, ale tylko na tych odcinkach, które były w najgorszym stanie technicznym.

Marianna, która mieszka w Trzebiatowie, nie kryje swojej radości z wykonanej inwestycji: – Jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ teraz mamy porządną drogę. Możemy korzystać z niej zarówno samochodem, jak i rowerem. Gdyby jednak nie nasze protesty, wciąż mielibyśmy do czynienia z niewłaściwie utrzymaną nawierzchnią drogi – mówi.

Na terenie tych trzech miejscowości odnowiono odcinki dróg powiatowych o łącznej długości prawie 1,5 km. Całkowity koszt przeprowadzonych prac wyniósł ponad 840 tys. złotych.