Szczecin – atrakcyjne miejsce dla turystów z kraju i zagranicy

Szczecin – atrakcyjne miejsce dla turystów z kraju i zagranicy

Wyraźnie zauważalne jest, że Szczecin staje się coraz bardziej atrakcyjnym punktem na mapie turystycznej. Wiele osób decyduje się na odwiedzenie tego miasta, które tętni historią, aby odkrywać jego tajemnice czy uczestniczyć w interesujących wydarzeniach. Jasno widać, że nasze miasto jest coraz częściej wybieranym celem podróży turystycznej.

Mimo skomplikowanej sytuacji zdrowotnej na świecie spowodowanej pandemią Covid-19, która na chwilę zahamowała tempo rozwoju branży turystycznej, obecnie obserwujemy jej ponowny wzrost. Tylko w bieżącym roku liczba odwiedzających Centrum Informacji Turystycznej w Szczecinie wyniosła blisko 20 tysięcy osób. To porównywalna ilość do całkowitej liczby turystów za poprzedni rok, a przecież jesteśmy dopiero w połowie października. Dodatkowo, liczba ta to prawie 43% więcej niż dwa lata temu w tym samym okresie. Czy to oznacza, że Szczecin staje się magnesem dla turystów? Wygląda na to, że tak!

Nie ma znaczenia czy są to turyści z naszego kraju czy z zagranicy, Szczecin przyciąga wszystkich. Od początku roku do połowy października najwięcej gości przybywało do nas z Niemiec, stanowiąc aż 11% całkowitej liczby odwiedzających Centrum Informacji Turystycznej przy placu Żołnierza. Jednak większość turystów, bo aż 82%, to nasi rodacy z różnych regionów Polski – Dolnego Śląska, Śląska, Mazowsza, Małopolski czy samego województwa zachodniopomorskiego. Zaskakujące dane wynikają z badań przeprowadzonych podczas wydarzenia Żagle 2023. W sierpniowy weekend Szczecin odwiedziła duża liczba mieszkańców powiatu koszalińskiego i drawskiego, stanowiąc odpowiednio 36,5% oraz 15,4% regionalnych odwiedzających.