Przetarg na budowę trasy S10 Wałcz-Piła ogłoszony przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad

Przetarg na budowę trasy S10 Wałcz-Piła ogłoszony przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad

Ten tydzień przyniósł informację o rozpoczęciu procedury przetargowej na budowę trasy S10 Wałcz-Piła, co oznajmiła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). W ten sposób wszedł w tok przetarg na każdy z ośmiu segmentów ekspresówki S10, prowadzącej od Szczecina do Piły. Całość tych odcinków mierzy łącznie 113,4 km.

Przyznany wykonawcy kontrakt przewiduje okres 10 miesięcy licząc od momentu podpisania umowy na opracowanie projektu budowlanego oraz złożenie wniosku o wydanie decyzji ZRID. Czas procedowania według planów GDDKiA powinien wynieść 7 miesięcy. Faktyczne roboty budowlane na terenie mają potrwać kolejne 22 miesiące. Należy mieć na uwadze, że okresy zimowe od 16 grudnia do 15 marca są wyłączone z czasu realizacji prac.

Wybór najkorzystniejszej oferty w procesie przetargowym będzie się opierał nie tylko na cenie. Trzy dodatkowe kryteria pozacenowe mają wpływ na decyzję. Przedłużenie gwarancji na ekrany akustyczne będzie stanowiło 20 proc., podobny procent można uzyskać za przedłużenie gwarancji na konstrukcje mostowe. Dodatkowe 5 proc. przypisane jest za zagospodarowanie na placu budowy pochodzącego z prac destruktu asfaltowego. Cena jednak wciąż pozostaje kluczowym kryterium, stanowiąc 55 proc.