Sukcesy pływaków MKP Szczecin na Zimowych Mistrzostwach Polski w Poznaniu

Sukcesy pływaków MKP Szczecin na Zimowych Mistrzostwach Polski w Poznaniu

Podczas zimowej rywalizacji pływackiej na basenie o długości 50 metrów, która miała miejsce w Poznaniu, zawodnicy ze szczecińskiego klubu MKP osiągnęli imponujące rezultaty. Łącznie zdobyli aż 13 medali, z czego aż osiem złotych. Dodatkowo, na swoje konto zapisali również pięć srebrnych krążków.

Ostatni dzień zmagań okazał się wyjątkowo owocny dla reprezentantów MKP. Tego dnia udało im się zdobyć jeszcze pięć medali. Klaudia Tarasiewicz triumfowała w konkurencji 1500 metrów stylem dowolnym, Filip Zaborowski był niepokonany na dystansie 800 metrów kraulem, zaś Konrad Czerniak wyprzedził konkurencję w wyścigu na 50 metrów stylem motylkowym, zdobywając złoto.

Tymczasem srebro na 50 metrów „motylkiem” przypadło Kacprowi Czapli. W klasyfikacji na 800 metrów kraulem drugi okazał się Bartosz Staniszewski.

Mimo wzorowej postawy i zdobycia wielu medali, pływakom MKP Szczecin nie udało się niestety osiągnąć minimum kwalifikacyjnego na nadchodzące Mistrzostwa Świata w Doha oraz igrzyska olimpijskie w Paryżu.