Startuje zimowe wsparcie dla osób bezdomnych w Szczecinie

Startuje zimowe wsparcie dla osób bezdomnych w Szczecinie

Ruszają przygotowania do zimowego programu wsparcia dla osób bezdomnych. Od 1 listopada, w Szczecinie zostanie uruchomione Pogotowie Zimowe, mające na celu wspieranie osób potrzebujących schronienia w okresie zimowym. W tym celu zorganizowano ponad 300 miejsc w różnego rodzaju placówkach, takich jak schroniska czy noclegownie. Osoby potrzebujące mogą też liczyć na dostęp do ogrzewalni.

Maciej Homis, rzecznik prasowy ds. pomocy społecznej w Szczecinie, informuje, że w trakcie trwania Pogotowia Zimowego personel Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie współpracuje z różnymi służbami. Ich zadaniem jest regularne odwiedzanie miejsc, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Kontrolowane są przede wszystkim tereny opuszczonych działek, puste budynki oraz zamknięte obiekty niezamieszkane.

Dla osób potrzebujących schronienia zimą przygotowano łącznie 357 miejsc. Spośród nich 265 miejsc znajduje się w schroniskach, 75 miejsc zajmują noclegownie, a kolejne 17 to miejsca w ogrzewalniach. Schroniska oferują całodobową opiekę. Jest w nich zapewnione miejsce do spania, posiłek, wymiana ubrań, a także dostęp do pralni i suszarni ubrań. Dodatkowo, w schroniskach prowadzone są działania aktywizacyjne, które mają na celu pomóc osobom bezdomnym w powrocie do samodzielnego funkcjonowania.