Startuje rekrutacja do Szczecińskich Międzynarodowych Nagród Żeglarskich: Wyróżnienia przyznane w 9 kategoriach

Startuje rekrutacja do Szczecińskich Międzynarodowych Nagród Żeglarskich: Wyróżnienia przyznane w 9 kategoriach

10 stycznia stanowi startowy punkt zgłoszeń do prestiżowych Międzynarodowych Nagród Żeglarskich, które swoją siedzibą mają w Szczecinie. W tym roku nagrody zostaną przyznane w dziewięciu różnych kategoriach.

W 2023 roku, wielu żeglarzy zasłynęło swoimi imponującymi podróżami morskimi, osiągnięciami i długodystansowymi rejsami. Był to rok niesamowitych dokonań w świecie żeglarstwa, który teraz jest czasem na podsumowanie i uczczenie. Przed nami kolejna edycja Nagród Żeglarskich, która ma na celu docenić żeglarzy z Pomorza Zachodniego i Pomorza Przedniego, którzy w swoich dziedzinach osiągnęli wybitne rezultaty w minionym roku.

Szczecińskie Międzynarodowe Nagrody Żeglarskie stanowią wyraz uznania dla społeczności żeglarskiej. Mają one na celu promować żeglarstwo oraz jego bogate tradycje, a także uhonorować ważne dokonania w tej dziedzinie, zwłaszcza te związane z Pomorzem Zachodnim i Pomorzem Przednim. Dodatkowo, nagrody mają za zadanie kształtować i rozwijać świadomość morską oraz wyróżniać osiągnięcia w obszarze edukacji morskiej dzieci i młodzieży – tłumaczy Celina Wołosz, rzeczniczka prasowa firmy Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.