Interwencja policji w Szczecinie-Pogodno: Mężczyzna palił śmieciami

Interwencja policji w Szczecinie-Pogodno: Mężczyzna palił śmieciami

Kiedy funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji w szczecińskim Pogodnie zauważyli szary dym unoszący się z parterowego mieszkania, natychmiast podjęli działania interwencyjne. Wewnątrz lokalu natrafili na 51-letniego mężczyznę, który bezprawnie spalał odpady, co doprowadziło do zablokowania komina.

Podczas wykonywania obowiązków służbowych w określonym rejonie, stróże prawa zaobserwowali gęstą chmurę dymu wydobywającą się przez okno jednej z nieruchomości na parterze. Dochodzący przez uchylone okno widok płonącego pieca oraz unoszący się dym, a także brak reakcji na pukanie i nawoływanie ze strony domniemanego mieszkańca, skłoniły policjantów do działania.

Niezwłocznie powiadomili o sytuacji dyżurnego i wezwali na miejscu Straż Pożarną, nie mając pewności co do skali zadymienia w budynku. Jeden z policjantów, podejrzewając, że w mieszkaniu może znajdować się osoba potrzebująca pomocy, wszedł przez otwarte okno i z wewnątrz odblokował drzwi.

Gdy funkcjonariusze wkroczyli do mieszkania, natknęli się na 51-letniego lokatora, który utrzymywał, że nie słyszał żadnego pukania ani innych dźwięków. Mężczyzna tłumaczył, że chciał jedynie spalić odpady i ogrzać pomieszczenie. Okazało się jednak, że nie posiadał on żadnych dokumentów potwierdzających wykonanie przeglądu technicznego komina i nigdy nie korzystał z usług kominiarza.