Spotkanie gigantów na szczecińskim parkiecie: ORLEN Basket Liga

Spotkanie gigantów na szczecińskim parkiecie: ORLEN Basket Liga

W szóstej rundzie ORLEN Basket Ligi, mistrzowie kraju z Szczecina, staną do walki na własnym terenie przeciwko drużynie Anwil Włocławek. Który z tych koszykarskich potentatów wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku?

King Szczecin po pięciu granych meczach cieszył się z czterech triumfów, natomiast jedyną przegraną poniósł w Dąbrowie Górniczej, gdzie nie sprostał gospodarzom, którzy doskonale radzili sobie na początku sezonu. Mimo to, nie powinno to budzić nadmiernych obaw wśród zawodników Anwilu przed wyjazdem do Szczecina, ponieważ sami nie doznali jeszcze żadnej porażki! Po pięciu kolejkach ligowych, włocławianie zachowują nieskazitelny bilans.

W poprzednim sezonie te dwie drużyny mierzyły swoje siły ze sobą aż siedem razy. Podczas rundy zasadniczej, obie ekipy odniosły po jednym zwycięstwie. W decydującym ćwierćfinale fazy play-off lepsi okazali się szczecinianie, triumfując w serii meczów 3-2. Kilka tygodni po tym sukcesie, zdobyli oni pierwsze w historii swojego klubu mistrzostwo Polski.