Spacer w stronę parku Chopina – ciekawy sposób na czwartkowe popołudnie

Spacer w stronę parku Chopina – ciekawy sposób na czwartkowe popołudnie

Osoby szukające pomysłu na spędzenie czwartkowego popołudnia, mogą wziąć udział w spacerze organizowanym przez Pawła Madejskiego. Spacer ten jest bezpłatny, każdy uczestnik zostanie przyjęty. Podczas przechadzki rozpoznawane będą drzewa i krzewy stanowiące część szczecińskiej przyrody.

Aktywny czwartek – spacer od Głazu Niemierzyńskiego

Spacer, który odbędzie się w czwartkowe popołudnie, wystartuje przy Głazie Niemierzyńskim, który położony jest na placu przykościelnym. Trasa poprowadzi przez ulicę Broniewskiego, ulicę Judyma oraz park Chopina z finałem w Zakolu. Wszystko odbędzie się pod przywództwem Pawła Madejskiego, znanego pasjonata szczecińskiej przyrody. Paweł Madejski jest autorem poczytnego bloga oraz profilu w mediach społecznościowych. Z profilu tego wiele można się dowiedzieć o zielonych miejscach w Szczecinie. Organizator czwartkowego spaceru jest także przewodnikiem, przez co wszyscy uczestnicy przechadzki mogą mieć pewność, że spędzą czas owocnie i dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy o Szczecinie.

Szczegółowy plan spaceru

Jak dokładnie przebiegnie spacer śladami zieleni Szczecina? O godzinie 16:30 wszyscy chętni powinni znaleźć się na przykościelnym placu koło Głazu Niemierzyńskiego. Głaz ten to pozostałość po ostatni zlodowaceniu, co sprawia, że stanowi on ważną część szczecińskiego krajobrazu, a zarazem pomnik przyrody. W samym miejscu zbiórki miłośnicy przyrody będą podziwiać cisy oraz sosny czarne i dąb szypułkowy. Od Głazu Niemierzyńskiego uczestnicy ruszą przez ulicę Judyma, po drodze znajduje się mostek i dawny młyn, to właśnie tutaj rośnie 400 – letnia grupa zrośniętych cisów. Najwięcej atrakcji uczestnicy napotkają z pewnością w Parku Chopina. Aleja białych i czerwonych kasztanowców, robinie akacjowe, jodła jednobarwna, najbardziej przypadnie do gustu osobom, które szczególnie kochają przyrodę.

Podczas gdy uczestnicy spaceru podziwiać będą otaczające ich drzewa i krzewy, organizator wydarzenia prawdopodobnie przybliży im historię parku Chopina i znajdujących się w nim obiektu, Ponieważ jest to główny cel spaceru. Szczecinianie mają wciąż zbyt małą wiedzę na temat miasta i jego historii, dlatego warto organizować tego typu eventy.