Sobota w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie z duchem sportu

Sobota w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie z duchem sportu

W sobotę 20 listopada na Zamku Książąt Pomorskich gościli uczestnicy Igrzysk z Tokio. Miłośnicy mogli spotkać się ze sportowcami, porozmawiać oraz otrzymać autograf. Marszałek Olgierd Geblewicz oraz członek Zarządu Województwa Stanisław Wziątek uhonorowali sportowców związanych z Pomorzem Zachodnim nagrodami finansowymi.

Spotkanie ze sportowcami

W Tokio podczas XXII Igrzysk Olimpijskich oraz XVI Igrzysk Paraolimpijskich z powodzeniem rywalizowali sportowcy związani z Pomorzem Zachodnim. Miasto Szczecin postanowiło ich uhonorować za znakomite promowanie regionu. Miłośnicy sportu mieli okazję do spotkania m.in. złotej medalistki w sztafecie mieszanej na 4 × 400 metrów Małgorzaty Hołub-Kowalik, srebrnej medalistki w kajakarstwie Karoliny Naja oraz zdobywcy brązu w biegu na 800 metrów Patryka Dobek. Swój miejsce znaleźli także paraolimpijczycy tj. lekkoatleci: Joanna Oleksiuk, Maciej Sochal i Robert Jachimowicz oraz wioślarze Jolanta Majka i Michał Gadowski.

Mieszkańcy Szczecina mieli możliwość poznania swoich idoli na przygotowanej specjalnie strefie kibica, Poza zamienieniem kilku słów mogli wykonać także pamiątkowe zdjęcie na podium.

Urząd Marszałkowski przygotował nagrody finansowe na uczestników igrzysk w Tokio o wartości prawie 400 tys. zł. Kwoty od 30 do 50 tys. zł. przeznaczone były dla medalistów. Sportowcy otrzymali w podarku także walizki, które stanowiły dobrą wróżbę przed kolejnymi igrzyskami w 2024 roku w Paryżu.

Sportowcy związani z Pomorzem Zachodnim stanęli na podium aż osiem razy, czyniąc tym samym Igrzyska Olimpijskie w Tokio jednymi z najbardziej udanych w historii regionu.