Śledztwo w sprawie niefortunnego incydentu na strzelnicy w Chlebowie

Śledztwo w sprawie niefortunnego incydentu na strzelnicy w Chlebowie

W Szczecinie, prokuratura okręgowa zajmuje się sprawą niebezpiecznego zdarzenia, które miało miejsce na poligonie strzeleckim położonym w miejscowości Chlebowo, leżącej w gminie Stara Dąbrowa. W trakcie odbywających się tam ćwiczeń strzeleckich, które zaangażowały funkcjonariuszy policji, zdarzył się incydent – jeden z pocisków ranił rolnika pracującego na polu znajdującym się w przybliżonej odległości dwóch kilometrów od strzelnicy.

Biuro Spraw Wewnętrznych Policji współpracuje z prokuraturą okręgową w prowadzeniu śledztwa dotyczącego tego niefortunnego zdarzenia. Mężczyzna, który został ranny w wyniku tego zdarzenia, został przewieziony do szpitala w Stargardzie z raną postrzałową na przedramieniu. Prokuratura Okręgowa podjęła już kroki przewidziane w takich sytuacjach i wszczęła postępowanie przygotowawcze, analizujące przypadki możliwego przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków oraz spowodowania obrażeń ciała, zgodnie z artykułami 231 i 157 kodeksu karnego.

Mimo że rana postrzałowa rolnika była jedynie powierzchowna i nie stanowiła bezpośredniego zagrożenia dla jego życia, wywołane tym zdarzeniem kontrowersje są poważne. Śledztwo, które prowadzone jest przez prokuraturę oraz Biuro Spraw Wewnętrznych Policji, ma na celu ustalenie, jak mogło dojść do tego, że kula znalazła się poza terenem obiektu strzeleckiego podczas organizowanych tam ćwiczeń. Główne pytania dotyczą organizacji i zabezpieczenia tych ćwiczeń. W sprawie tego incydentu policja do tej pory nie wypowiedziała się publicznie.

Stowarzyszenie Strzeleckie „Legion”, będące właścicielem strzelnicy w Chlebowie, również odmówiło komentarza na ten temat. Zaznaczono jednak, że strzelnica jest wynajmowana różnym służbom mundurowym i to organizatorzy zajęć strzeleckich powinni zapewnić ich bezpieczne przeprowadzenie.