Śledztwo w sprawie eksplozji w Akademii Sztuki w Szczecinie

Śledztwo w sprawie eksplozji w Akademii Sztuki w Szczecinie

Postępowanie prokuratorskie ma na celu wyjaśnienie przyczyn eksplozji, do której doszło w jednym z laboratoriów Akademii Sztuki w Szczecinie. W wyniku tego tragicznego zdarzenia studentka pierwszego roku zmaga się z poważnymi obrażeniami i walczy o życie w szpitalu, podczas gdy dwie wykładowczynie także są w stanie określanym jako krytyczny. Dr Mikołaj Iwański, prorektor uczelni, wyraził swoje przerażenie sytuacją w rozmowie z Onetem.

Eksplozja spowodowała największe obrażenia u 20-letniej studentki, która z poparzeniami obejmującymi około 90% powierzchni ciała została przewieziona do szpitala w Gryficach. Na chwilę obecną placówka nie udziela informacji dotyczących jej aktualnego stanu zdrowia. Młoda kobieta jest studentką pierwszego roku na Wydziale Grafiki.

Prorektor Akademii Sztuki w Szczecinie, dr Mikołaj Iwański, skomentował tą dramatyczną sytuację, mówiąc: „Jesteśmy absolutnie zszokowani i przerażeni tym, co się stało. Najbardziej prawdopodobne jest, że był to nieszczęśliwy wypadek podczas pracy w laboratorium, jednak szczegółowe okoliczności zdarzenia są obecnie badane. W tej chwili nie mamy nawet możliwości rozmowy z poszkodowanymi osobami. Teraz priorytetem jest zapewnienie im najlepszej możliwej opieki medycznej. Nasza uczelnia będzie intensywnie pracować nad wyjaśnieniem wszystkich okoliczności tego tragicznego wypadku” – powiedział dr Iwański.