Seniorka prowadziła samochód po spożyciu alkoholu – grozi jej kara więzienia

Seniorka prowadziła samochód po spożyciu alkoholu – grozi jej kara więzienia

Jedno z ostatnich zgłoszeń, które otrzymała szczecińska policja, dotyczyło kolizji drogowej w dzielnicy Pogodno. Jak ustalono na miejscu zdarzenia, starsza kobieta kierująca samochodem Volkswagen Golf uderzyła w inny pojazd, a następnie oddaliła się z miejsca zdarzenia.

Ze zgłoszenia wynikało, że poszukiwany samochód został dostrzeżony przez patrol policji kilka ulic dalej. Zauważalne były otarcia i zarysowania na karoserii pojazdu, co potwierdziło jego udział w kolizji – informuje komunikat prasowy wydany przez policję.

Gdy funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę trzeźwości kierującej, okazało się, że 80-letnia kobieta miała ponad promil alkoholu w organizmie. Kobieta tłumaczyła, że właśnie wracała od córki i postanowiła zatrzymać się po drodze na stacji benzynowej, gdzie kupiła alkohol. Niestety, po spożyciu trunku nie zdecydowała się na skorzystanie z innej formy transportu.

Kierująca została zatrzymana przez funkcjonariuszy na miejscu. W konsekwencji swojego zaniedbania straciła prawo jazdy. Wykroczenia, które popełniła, będą teraz oceniane przez sąd.