Sanktuarium zamiast Parafii św. Józefa w Szczecinie!

Sanktuarium zamiast Parafii św. Józefa w Szczecinie!

W czwartek (07.10) metropolita szczecińsko – kamieński ks. abp. Andrzej Dzięga podniósł świątynię Parafii św. Józefa w Szczecinie do rangi „szczególnego miejsca świętego”. Tym sposobem świątynia stała się sanktuarium.

Historia Parafii św. Józefa

Parafia św. Józefa Oblubieńca NMP liczy sobie już 70 lat. Świątynia mieści się przy szpitalu klinicznym nr. 2 PUM, dzięki czemu jej rola, jaką pełni w mieście jest bardzo ważna dla szczecinian. Tuż obok znajduje się Pomorski Uniwersytet Medyczny, co sprawia, że większość wiernych stanowi studiująca młodzież. Według słów proboszcza ostatnimi laty wzrosło zainteresowanie patronem świątyni, co przejawia się wzrostem liczby pielgrzymek. Wśród pielgrzymów przeważają mężczyźni, dla których św. Józef powinien być wzorem do naśladowania, przykładem wspaniałego partnera i ojca, idealnej głowy rodziny.

Młodzi ludzie proszą też św. Józefa o dobre małżeństwo, w świątyni często też odbywają się śluby. Do wzrostu zainteresowania kościołem przyczynił się również, jego niedawny remont. Zmieniono ołtarz oraz obraz przedstawiający patrona. Nowy obraz został namalowany przez artystkę, która podczas pracy nad nim modliła się o natchnienie do samego św. Józefa.

Od czwartku (07.10) kościół jest podniesiony do rangi sanktuarium.