Kto zagości na tegorocznym Szczecin Film Festival?

Kto zagości na tegorocznym Szczecin Film Festival?

Trwają przygotowania do tegorocznej edycji Szczecin Film Festival. Wydarzenie to od początku swego istnienia ma związek z obecnością sław, znanych nazwisk oraz dużą ilością filmów do obejrzenia. Jak to będzie wyglądało w tym roku?

Start Szczecin Film Festival już 13 października

Aktualnie trwają wielkie przygotowania do kolejnej edycji, której start przewidziany jest na 13 października. Gwiazdą tegorocznego festiwalu będzie Arkadiusz Jakubik, który będzie gościł na premierze drugiego „Wesela” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. Jakubika będzie można oglądać też na koncercie z zespołem Dr Misio.

Nurt konkursowy na szczecińskim evencie filmowym

Według dyrektora festiwalu w tym roku wybór filmów do Konkursu Europejskiego przysporzył niemało trudności. Ostatecznie wybrano 26 produkcji z 9 różnych krajów. Wybrane filmy różnią się między sobą tematyką, która krąży od spraw najwyższej wagi po dobrą rozrywkę. Po wyświetleniu danego filmu zgodnie z tradycją odbywa się dyskusja z autorem filmu. Prezentowane są również wybitnych studentów Akademii Sztuki w Szczecinie.

Wszystko o ceremonii otwarcia

Tegoroczna Ceremonia Otwarcia odbędzie się w Willi Lentza, która jest instytucją kultury, otwartą stosunkowo niedawno. Na ceremonii pojawi się Mariusz Wilczyński. Artysta zdobył rozgłos dzięki pełnometrażowej produkcji pod tytułem „Zabij to i wyjedź z tego miasta”. Film ten jest animowany. Na Ceremonii Otwarcia, nurt Ekstraklasa w całości poświęcony prezentowaniu wybitnych osiągnięć polskiego i światowego kina, umożliwi obejrzenie 3 współczesnych filmów Andrzeja Wajdy. Wśród gwiazd zobaczymy także szczeciniankę Małgorzatę Goliszewską, która wyreżyserowała film „Lekcja Miłości”. Najmłodsi z pewnością ucieszą się z zajęć i warsztatów odbywających się w ramach SeFF Mini.

Kiedy zakończy się festiwal?

Wielki event zakończy się 18 października. Ceremonie zamknięcia uświetni spotkanie ze znaną aktorką Martą Malikowską. Aktorka swoją karierę rozwinęła, pracując w Teatrze Współczesnym w Szczecinie. Aktualnie Marta Malikowska gra w wielu znanych polskich serialach i filmach.