Święto Niepodległości w Szczecinie. Co znalazło się w programie na ten dzień?

Święto Niepodległości w Szczecinie. Co znalazło się w programie na ten dzień?

Na Dzień Niepodległości w Szczecinie przewidziano aż cztery różne, oficjalne wydarzenia. Będzie to doskonała okazja, by wybrać się na rodzinną wyprawę, niekoniecznie jednak samochodem.

Jedna okazja, cztery imprezy

W programie obchodów tego dnia znajdzie się przemarsz wojskowy, marsz organizowany przez Porozumienie Środowisk Patriotycznych, rajd rowerowy oraz zawody biegowe.

Defilada oddziałów wojskowych będzie mieć miejsce na Wałach Chrobrego, co wiązać się będzie z zamknięciem okolicznych ulic dla ruchu drogowego w godzinach od 6:00 do 18:00.

Natomiast doroczny Marsz Niepodległości wystartuje o godzinie 11:30 z placu Solidarności. Jego zakończenie zaplanowano na godzinę 14:30 na placu Szarych Szeregów.

Święto rowerowe

11 listopada to także wielkie święto szczecińskich cyklistów. Przejazd jednośladami odbędzie się w godzinach od 11:00 do 14:00, a jego organizatorem będzie Szczeciński Klub Rowerowy „Gryfus”.

Trasa rajdu rowerowego przebiegnie m. in. ulicami Szczerbcową, Pobożnego, placem Solidarności, Grodzką, Wyszyńskiego, aleją Niepodległości, parkiem Kasprowicza i Ogrodami Różanymi, a z finiszem na Polanie Miodowej.

Patriotyczny bieg

Biegacze cieszącego się dużą popularnością Biegu Niepodległości w Szczecinie będą mieli do pokonania trasę o długości 5 kilometrów, która przecinać będzie alejki Parku Żeromskiego.

Będzie to już trzecia edycja tego wydarzenia. Główna część zawodów odbędzie się o godzinie 15:00, natomiast wcześniej w biegu Polak Mały swoich sił będą mogli spróbować najmłodsi mieszkańcy miasta. Atrakcje czekać będą również na amatorów nordic walking.