Rozbiórka historycznego biurowca „Ornament” zaplanowana na sierpień przez firmę White Stone Development

Rozbiórka historycznego biurowca „Ornament” zaplanowana na sierpień przez firmę White Stone Development

Spółka deweloperska White Stone Development ma w planach rozpoczęcie procesu wyburzania zabytkowego biurowca „Ornament”. Budynek ten, znajdujący się w szczecińskiej architekturze od lat 50-tych XX wieku, ma zostać wyburzony w najbliższym czasie.

„Ornament”, jak jest nazywany przez mieszkańców Szczecina, to biurowiec zlokalizowany na skrzyżowaniu ulic Powstańców Wielkopolskich i Dąbrowskiego. Zasłynął dzięki Spółdzielni Pracy Ornament, która umieściła tam swoją siedzibę w latach 1959-1973. Jednak jego dni są już policzone – istnieje tylko jeszcze jeden miesiąc.

Leszek Chłuda, reprezentant firmy White Stone, potwierdził rozpoczęcie prac rozbiórkowych: „Zaczęliśmy już de facto prace nad wyburzeniem starego 'Ornamentu'”, mówi. „Najważniejsza faza tego procesu zostanie przeprowadzona w sierpniu”.

Ze względu na lokalizację biurowca blisko centrum miasta oraz w pobliżu pięciu istniejących budynków osiedlowych, cały proces rozbiórki będzie prowadzony stopniowo. Deweloper od pewnego czasu nie przedłuża umów najmu z obecnymi lokatorami, głównie małymi firmami, które już opuściły swoje lokale. Teraz budynek, chociaż nadal pokryty reklamowymi bannerami, stoi pusty.