Reinterpretacja życia Macieja Zembatego w spektaklu muzycznym „Życie jest średnie”

Reinterpretacja życia Macieja Zembatego w spektaklu muzycznym „Życie jest średnie”

Willa Lentza w poniedziałek, 17 lipca, przeniesie swoją widownię do niecodziennego, artystycznego świata podczas kolejnej prezentacji spektaklu muzycznego zatytułowanego „Życie jest średnie”. Jest to wynik współpracy różnych artystów ze szczecińskich teatrów.

Dorota Chrulska, Sławek Kołakowski, Krzysztof Baranowski, Lech Grochala oraz Michał Starkiewicz stworzą tę wieczorną atmosferę. Przygotowali dla widzów podróż do krainy pełnej absurdalnych i tajemniczych aspektów, które były nieodłącznym elementem postaci Macieja Zembatego (1944–2011).

Zembaty, którego życiorys przemienia się w scenariusz tego spektaklu, był wielowymiarową postacią – aktorem, bardem, muzykiem, poetą, kabaretowym piosenkarzem, radiowym reżyserem, satyrykiem, scenarzystą i tłumaczem. Znał siedem języków i specjalizował się w tłumaczeniu ballad Leonarda Cohena. Charakteryzował go unikalny talent do łączenia podczas występów elementów, które na pierwszy rzut oka wydawać by się mogły nie do pogodzenia: makabrę z lirycznością ballady.