Rezygnacja dyrektorki wydziału kultury Urzędu Miasta Szczecin po ośmiu miesiącach pracy

Rezygnacja dyrektorki wydziału kultury Urzędu Miasta Szczecin po ośmiu miesiącach pracy

Po pełnieniu funkcji dyrektora wydziału kultury w szczecińskim Urzędzie Miejskim przez okres ośmiu miesięcy, Dorota Serwa postanowiła złożyć swoje wypowiedzenie. Decyzję tą podjęła w listopadzie ubiegłego roku. Władze Szczecina potwierdziły fakt jej odejścia i zapowiedziały przeprowadzenie procedury mającej na celu znalezienie następcy na stanowisku dyrektora.

Informację o rezygnacji Doroty Serwy z funkcji dyrektora wydziału kultury potwierdził rzecznik prezydenta Szczecina, Łukasz Kolasa. Nie podał on jednak szczegółów dotyczących przyczyn, dla których dyrektorka zdecydowała się na taki krok.

„Głównym zadaniem prezydenta nie jest komentowanie indywidualnych wyborów dokonywanych przez pracowników, więc w tym momencie możemy tylko wyrazić wdzięczność za współpracę. Teraz konieczne będzie przeprowadzenie działań mających na celu znalezienie nowego dyrektora” – oświadczył rzecznik Kolasa, odpowiadając na prośbę Polskiej Agencji Prasowej o komentarz.

Dorota Serwa nie udzieliła odpowiedzi na próby kontaktu telefonicznego.

Serwa zdecydowała się na rezygnację z zarządzania kulturą w Szczecinie po zaledwie ośmiu miesiącach pracy w Urzędzie Miasta. Wcześniej, począwszy od 2012 roku, pełniła rolę dyrektorki Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, która jest miejską instytucją kulturalną. Na jej profesjonalnym koncie znajduje się także doświadczenie zawodowe zdobyte w Polskim Radiu Szczecin (od 1991 r.), a także w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie była szefem działu edukacji. Przez dwa lata, w latach 2002-2004, pełniła funkcję zastępcy dyrektora Narodowego Centrum Kultury w Warszawie. Jej wykształcenie obejmuje muzykologię oraz zarządzanie kulturą.