Recydywista za kierownicą ciężarówki: 2 tys. zł grzywny za prędkość o 40 km/h przekraczającą limit

Recydywista za kierownicą ciężarówki: 2 tys. zł grzywny za prędkość o 40 km/h przekraczającą limit

Dzielni stróże prawa z Szczecina zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę prowadzącego ciężarówkę marki DAF. Było to zasługą ich czujności, bowiem kierowca ten, nie po raz pierwszy, przekroczył dopuszczalną prędkość, a w tym przypadku różnica między dozwoloną a rzeczywistą prędkością wynosiła ponad 40 km/h. Za swój lekceważący stosunek do przepisów ruchu drogowego mężczyzna został ukarany mandatem recydywy o wartości 2 tys. zł.

W piątkowy wieczór policjanci podczas rutynowego pomiaru prędkości na ulicy Struga zauważyli ciężarówkę DAF z naczepą. Kierujący pojazdem jechał zdecydowanie szybciej niż to jest dozwolone na danym odcinku drogi – poruszał się z prędkością 94 km/h, pomimo że obowiązywało tam ograniczenie do 50 km/h.

46-letni kierowca ciężarówki, mieszkaniec województwa mazowieckiego, był już wcześniej karany za przekroczenie prędkości. Zdarzyło mu się to jeszcze w trakcie roku od wprowadzenia nowego taryfikatora mandatów.

Policjanci zastosowali odpowiednie sankcje wobec 46-latka, nałożyli na niego grzywnę w ramach „recydywy”. Oznacza to, że kwota mandatu za przekroczenie prędkości jest dwukrotnie wyższa niż standardowo określona dla takiego wykroczenia – w tym przypadku wyniosła ona 2000 złotych.

Ponadto, kierujący otrzymał również punkty karne za swoje wykroczenie drogowe.