Przygotowania do Dnia Wszystkich Świętych: Odpoczynek oraz Czujność

Przygotowania do Dnia Wszystkich Świętych: Odpoczynek oraz Czujność

Na cmentarzach zapanował ruch. Ludzie w trosce o groby swoich bliskich, szorują nagrobki, sprzątają opadłe liście, a także przygotowują kwiaty i znicze na uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to czas, gdy należy również zachować ostrożność, aby nie stać się łupem cmentarnych złodziei. Straż Miejska i policja intensyfikują patrole, aby zapewnić bezpieczeństwo odwiedzającym. Służby apelują także do kierowców, aby zachowali ostrożność i zwolnili tempo jazdy w okolicach cmentarzy, ze względu na zmienioną organizację ruchu.

W najbliższy weekend obchodzimy Dzień Wszystkich Świętych, dlatego już teraz wiele osób odwiedza miejsca wiecznego spoczynku swoich bliskich, aby uporządkować groby. „Odbywam tu spotkania z moją ukochaną żoną – rozmawiam z nią, dzielę się myślami. To daje mi siłę do prowadzenia dalszego, spokojnego życia”, wyznał mieszkaniec Szczecina.

„Troska o groby to naturalny obowiązek, jaki przekazujemy naszym dzieciom. Przychodzimy tu, żeby odwiedzić naszych bliskich. Staramy się to robić nie tylko w okresie świąt”, dodała inna szczecinianka.

W okresie poprzedzającym Święto Zmarłych, cmentarze są pełne odwiedzających. Szczeciński Cmentarz Centralny nie jest wyjątkiem. Mieszkańcy miasta troskliwie myją nagrobki, sprzątają liście oraz przygotowują kwiaty i znicze.