Przebudowa stacji Stargard: zakończony etap modernizacji i nowa organizacja ruchu

Przebudowa stacji Stargard: zakończony etap modernizacji i nowa organizacja ruchu

Znaczne modyfikacje w funkcjonowaniu stacji kolejowej w Stargardzie zostaną wprowadzone podczas nadchodzącej nocy z soboty na niedzielę. Te zmiany są wynikiem oddania do użytku świeżo wyremontowanego trzeciego peronu oraz nowego zestawu torów prowadzących w stronę miast Krzyż i Poznań. Tym samym, na stargardzkim węźle kolejowym, udało się zakończyć następny etap prac budowlanych realizowanych w ramach ogólnego projektu modernizacji linii łączącej Poznań i Szczecin Dąbie.

W najbliższą noc, pracownicy kolei włączą stację Stargard do nowoczesnego, cyfrowego systemu sterowania ruchem pociągów. Bartosz Pietrzykowski, reprezentujący PKP PLK, przypomina o konieczności zapoznania się ze zmianami przez wszystkich planujących korzystać ze stargardzkiego dworca w niedzielę.

– Od najbliższej niedzieli do dyspozycji podróżnych będzie peron numer 3. W ciągu pierwszych dwóch tygodni, aż do 11 listopada, wyłącznie z tego peronu będą odjeżdżać pociągi zmierzające w kierunku Krzyża i Poznania – wyjaśnia Pietrzykowski.

Z kolei od 12 listopada, po zamknięciu peronu numer 1, obsługa pociągów poruszających się we wszystkich kierunkach będzie odbywać się jedynie na świeżo odnowionym peronie trzecim. Droga do peronu oraz do Centrum Przesiadkowego będzie możliwa tylko poprzez aktywne tory, przy zachowaniu szczególnej ostrożności.