Przerwa w dostawie ciepła dla mieszkańców osiedla Pogodno w Szczecinie z powodu naprawy rurociągu

Przerwa w dostawie ciepła dla mieszkańców osiedla Pogodno w Szczecinie z powodu naprawy rurociągu

Zamieszkałym na szczecińskim osiedlu Pogodno (województwo zachodniopomorskie) grozi brak ciepła i gorącej wody na przestrzeni kilku dni. Przyczyną tego stanu rzeczy jest konieczność przeprowadzenia serwisu zaworu odpowietrzającego znajdującego się w obszernym rurociągu. Aby przystąpić do prac naprawczych, konieczne jest uprzednie schłodzenie kanału ciepłowniczego.

Informacje o planowanym wyłączeniu ciepła 31 stycznia przekazała Szczecińska Energetyka Cieplna. Zostanie ono wprowadzone na części terenu osiedla Pogodno, a działania te są podyktowane koniecznością wymiany zaworu odpowietrzającego w dużym rurociągu.

Dostawę ciepła dla mieszkańców przerwano o godzinie 8:30 dnia 31 stycznia.

Danuta Misztal, rzecznik prasowy Szczecińskiej Energetyki Cieplnej, zapewniła, że proces naprawy przebiegnie sprawnie i ciepło zostanie przywrócone mieszkańcom jak najszybciej. – W rurociągu magistralnym wystąpiło uszkodzenie zaworu odpowietrzającego. Mimo że to drobny problem, wymaga naszej interwencji. Dlatego musimy na około kilkanaście godzin zaprzestać dostawy ciepła, aby pracownicy mogli wejść do kanału ciepłowniczego i przeprowadzić wymianę – wyjaśniła rzeczniczka.