Przebudowa Alei Żołnierza i Ulicy Bocznej w Stargardzie: Inwestycja kosztująca ponad 3,8 mln zł

Przebudowa Alei Żołnierza i Ulicy Bocznej w Stargardzie: Inwestycja kosztująca ponad 3,8 mln zł

Początek prac nad modernizacją jezdni na Alei Żołnierza oraz ulicy Bocznej w Stargardzie dał o sobie znać, kiedy zespoły budowlane zablokowały fragment drogi, służącej jako połączenie między Osiedlem Letnim a centrum tego miasta. Zmiany dotknęły nawet lokalne linie autobusowe MPK, które musiały dostosować swoje trasy do aktualnej sytuacji na drogach.

Urzędniczka miejska Katarzyna Grzesiak z Urzędu Miejskiego w Stargardzie uspokaja mieszkańców, twierdząc, że nadal mają dostęp do swoich nieruchomości położonych przy tych ulicach. Tymczasem robotnicy zaczęli już usuwać część starej nawierzchni.

Działania mające na celu odnowienie tych dróg są już w toku. Jak wskazuje Grzesiak, można już dostrzec efekty prac na Alei Żołnierza i ulicy Bocznej. Co więcej, planowane jest również remont odcinka ulicy Pogodnej. Po zakończeniu całej inwestycji, nowe jezdnie będą gładkie i równe. Dodatkowo, zainstalowane zostaną nowe, energooszczędne latarnie, które poprawią bezpieczeństwo pieszych po zmroku. Podwyższone przejścia dla pieszych również przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa. Całość prac, której koszt wynosi ponad 3,8 miliona złotych, ma zostać zakończona jeszcze w tym roku, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z harmonogramem – zapewnia Grzesiak.

Środki na przebudowę tych dróg miasto uzyskało dzięki dotacjom rządowym, które pokryją niemal całość kosztów tej inwestycji.