Przebiegły oszust udający policjanta zatrzymany podczas próby kolejnego wyłudzenia

Przebiegły oszust udający policjanta zatrzymany podczas próby kolejnego wyłudzenia

Oszust działający nie tylko na terenie Szczecina, ale rozszerzający swoją działalność na inne województwa, został schwytany na gorącym uczynku podczas próby pobrania pieniędzy od ofiary, którą zamierzał oszukać. Od 24 października do 8 grudnia 2022 roku, ten niegodziwiec prowadził swoje przestępcze operacje na terenach takich miast jak Szczecin, Poznań oraz Gorzów Wielkopolski.

Swoje ofiary zwodził przez telefon, podając się za funkcjonariusza policji i wprowadzając je w strach twierdząc, że ich konta bankowe są celem grupy przestępczej. W następnej fazie swojej chorej gry, namawiał przerażone ofiary do wypłacenia gotówki i przekazania jej rzekomej policji w trosce o ich bezpieczeństwo finansowe. Złośliwie, on sam występował jako podstawiony funkcjonariusz odbierający te pieniądze.

Dzięki temu sprytnemu oszustwu, udało mu się wyłudzić ogromną sumę – przekraczającą 220 tysięcy złotych. Jego zuchwałość sięgnęła zenitu, gdy próbował wyciągnąć od jednej z ofiar kwotę aż 237 tys. zł. Jednak tym razem jego fortuna opuściła go. Mężczyzna, którego próbował oszukać, wyczuł podstęp i powiadomił prawdziwą policję.

Działając w koordynacji z organami ścigania, ofiara umówiła spotkanie z oszustem i wręczyła mu torbę pełną nie pieniędzy, ale kawałków gazet. Chwilę później, fałszywy policjant znalazł się już w rękach prawdziwych stróżów prawa. Zatrzymany oszust miał już na swoim koncie wcześniejsze wyroki sądowe, ale nie przyznał się do obecnych zarzutów. Jednak mocny materiał dowodowy przekonał sąd do nałożenia na niego tymczasowego aresztu na wniosek prokuratora. Teraz czeka go proces za oszustwo i grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do dziesięciu lat, biorąc pod uwagę skalę wartości mienia, które próbował wyłudzić.