Nowoczesny Oddział Onkologii Klinicznej wkrótce powstanie w Szpitalu przy Unii Lubelskiej w Szczecinie

Nowoczesny Oddział Onkologii Klinicznej wkrótce powstanie w Szpitalu przy Unii Lubelskiej w Szczecinie

Ekskluzywny oddział onkologiczny z planowaną liczbą 37 łóżek zostanie wybudowany na terenie Szpitala Uniwersyteckiego przy Unii Lubelskiej w Szczecinie. Fakt ten potwierdza przeprowadzenie przetargu na wykonawcę tego ambitnego projektu przez placówkę.

Zgodnie z informacją podaną przez Konrada Jarosza, dyrektora szpitala, uruchomienie takiej inwestycji jest nieodzowne, biorąc pod uwagę niedostateczny obecnie rozmiar istniejącego oddziału. Obecne warunki oddziału Onkologii Klinicznej, dysponującego jedynie kilkunastoma miejsca oraz znacznym oddziałem dziennym, nie zaspokajają pełni potrzeb placówki. Pan Jarosz wyraził nadzieję, że dr Becht i jego zespół w niedługim czasie będą mogli zapewnić pacjentom onkologicznym godne warunki leczenia poprzez dostęp do większej liczby miejsc.

Konrad Jarosz dodał również, że nowy obiekt będzie miał także funkcję hotelową dla pacjentów, którzy z racji odległości swojego miejsca zamieszkania, wymagają noclegu po jednodniowym leczeniu. Dodatkowo, na parterze nowego budynku znajdzie się pełny oddział dzienny, wyposażony w izbę przyjęć, poradnie i nowoczesny punkt chemioterapii.

Planowany budynek powstanie na miejscu obecnej siedziby administracji, która zostanie zburzona. Projekt ten zakłada zakończenie inwestycji do połowy 2025 roku. Koszt budowy nowoczesnego oddziału Onkologii Klinicznej przy Unii Lubelskiej szacowany jest na około 65 milionów złotych.