Protesty rolnicze w Szczecinie: Kolejna demonstracja pod gmachem Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego

Protesty rolnicze w Szczecinie: Kolejna demonstracja pod gmachem Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego

Sceny protestu rolniczego miały miejsce ponownie w Szczecinie. Dwanaście traktorów, ozdobionych flagami, zatrzymało się przed budynkiem Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego na Wałach Chrobrego tuż przed godziną 13:00. Na rozmowę z manifestującymi wyraził chęć wicewojewoda Zachodniopomorski Bartosz Brożyński.

Zjawisko maszyn rolniczych przed siedzibą urzędu wojewódzkiego w Szczecinie jest kolejnym aktem protestu rolników z regionu zachodniopomorskiego. Sprzeciwiają się oni wymogom Zielonego Ładu oraz importowi produktów rolnych spoza Unii Europejskiej. Ciągniki mają zamiar pozostawać na Wałach Chrobrego maksymalnie do dwóch dni, a zgoda na organizację zgromadzenia wygasa w piątek o godzinie 16:00. W środę, do protestujących wyszedł wicewojewoda Brożyński, zaś w czwartek planowane jest spotkanie z posłem Jarosławem Rzepą, liderem PSL-u na Pomorzu Zachodnim.

Warto zauważyć, że protest rozpoczął się z pewnym opóźnieniem i z małym początkowym zaangażowaniem. Do punktu zbornego w Pyrzycach przybyło jedynie kilka traktorów, lecz w trakcie podróży do Szczecina dołączyły kolejne maszyny. Przed godziną 13:00 przed urzędem wojewódzkim pojawiło się 12 traktorów i kilka samochodów ozdobionych flagami. Na jednym z ciągników widniał napis: „Głód poczujesz, rolnika uszanujesz”.