Pożar na parkingu w Szczecinie: Dwa auta spłonęły doszczętnie

Pożar na parkingu w Szczecinie: Dwa auta spłonęły doszczętnie

Dwa samochody osobowe uległy kompletnemu spaleniu podczas pożaru, do którego doszło na jednym z parkingów wewnętrznych przy ulicy Krasińskiego w Szczecinie. Na szczęście, nie odnotowano żadnych poszkodowanych osób. Z ogniem walczył pojedynczy zastęp straży pożarnej.

W nocy 15 maja, tuż przed godziną 2, na wspomnianym parkingu wybuchł pożar. Zaczął niszczyć dwa samochody osobowe oraz śmieci zgromadzone w okolicy. Z pożarem borykały się przede wszystkim dwa pojazdy: Mercedes i Hyundai.

Rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie, starszy kapitan Franciszek Goliński, poinformował o całkowitym spaleniu obu aut. Niemniej jednak, zdążył zaznaczyć, że akcję gaśniczą przeprowadził tylko jeden zastęp straży pożarnej. Dodatkowo, podkreślił, że w wyniku tego incydentu nikt nie ucierpiał.

Sytuację postanowiła wyjaśnić policja. Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, młodszy aspirant Paweł Pankau, potwierdził przyjęcie zgłoszenia dotyczącego pożaru. Zapewnił, że w toku jest proces sprawdzania okoliczności zdarzenia, który obejmuje między innymi analizę ewentualnych nagrań z monitoringu. W tym celu, na pewno zostanie skonsultowana opinia biegłego z zakresu pożarnictwa.