Protestujący rolnicy i ich traktory zawładnęły ulicami Szczecina

Protestujący rolnicy i ich traktory zawładnęły ulicami Szczecina

Do Szczecina zjechały dziesiątki traktorów i kombajnów, biorące udział w zaplanowanym proteście. Ta rolnicza procesja, składająca się z imponującej kolumny ciężkich maszyn, przemierzyła drogi miasta, by ostatecznie zająć pozycje na wejściu i wyjściu do Trasy Zamkowej. Tam, zarówno na pasach wjazdowych, jak i wyjazdowych, zablokowano ruch pojedynczym pasem. Protest zaplanowany został na cały dzień, do godziny 18:00, natomiast blokady dróg w okolicy mają trwać dodatkową godzinę. Wszystkim tym wydarzeniom przyglądał się reporter z RMF FM.

Wizja protestu rolników jest jasna: kilkakrotne przejazdy przez centrum miasta swoimi potężnymi pojazdami, a następnie utworzenie blokady na trasie Zamkowej. Zapowiedzieli oni jednak, że blokada drogowa nie będzie całkowita. Zgodnie z harmonogramem protest ma przybliżyć się do końca około godziny 18:00.

Gdy rolnicy zostali zapytani o przyczyny zgromadzenia tak dużego taboru ciężarówek w centrum Szczecina, odpowiedzieli, że ich celem jest przede wszystkim edukacja społeczna. Twierdzą, że chcą uświadomić społeczeństwo, iż ich walka nie dotyczy wyłącznie własnych interesów. Przekazują również informacje na temat przyczyn utrudnień, które generuje ich protest.