Opera Na Zamku w Szczecinie organizuje debatę z udziałem reżyserów operowych

Opera Na Zamku w Szczecinie organizuje debatę z udziałem reżyserów operowych

Instytucja kulturalna Opera Na Zamku w Szczecinie ma zaszczyt zorganizować debatę na temat roli kobiet-reżyserów w dynamicznie zmieniającym się świecie opery. Dyskusja planowana jest na wtorek, 26 marca, o 18:00, a miejsce spotkania to Galeria O. Jacek Jekiel, dyrektor Opery na Zamku, będzie gospodarzem wydarzenia, a gośćmi będą trzy renomowane reżyserki operowe: Natalia Babińska, Pia Partum i Barbara Wiśniewska. Artystyczną oprawę wydarzenia zapewnią solistki Opery Na Zamku, a cena biletu wynosi jedynie 5 złotych. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Natalia Babińska, Pia Partum i Barbara Wiśniewska to trzy różne kobiety z unikalnymi temperamentami i stylami pracy. Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe spotkanie, które odbędzie się we wtorek 26 marca 2024 roku w Galerii O. Opery na Zamku w Szczecinie o godzinie 18:00. Spotkanie będzie prowadzone pod hasłem „Opera jest kobietą”, a gośćmi będą wybitne reżyserki operowe. Wizualny i dźwiękowy aspekt spotkania uzupełnią utalentowane sopranistki Joanna Tylkowska-Drożdż i Victoria Vatutina. Wykonają one piękne arie operowe, a na fortepianie zagra Olga Bila.

Na tym kobiecym spotkaniu jedynym mężczyzną będzie Jacek Jekiel – dyrektor Opery na Zamku, który poprowadzi dyskusję. W ten szczególny dzień, stanie przed wyzwaniem moderowania debaty w tak prestiżowym towarzystwie.