Pogoń Szczecin w przerwie rozgrywek PKO Ekstraklasy: przygotowania do kluczowego etapu sezonu

Przygotowania Pogoni Szczecin do najważniejszego etapu sezonu PKO Ekstraklasy nadchodzą pełną parą, pomimo dwutygodniowej przerwy w rozgrywkach. W planach drużyny jest przeprowadzenie jednego spotkania treningowego w tym okresie. Ta przerwa, spowodowana meczami reprezentacji narodowych, może okazać się korzystna dla Portowców. Piłkarze mają teraz szansę zregenerować siły, które wydają się być nieco wyczerpane, jak sugerują ich ostatnie słabe wyniki. Przykładowo, Pogoń doznała porażki 0:2 u siebie z Zagłębiem Lubin i zaledwie remisowała 2:2 na wyjeździe z Koroną Kielce.

To właśnie teraz szczecińska drużyna stanie przed wyzwaniem półfinału Pucharu Polski oraz kluczowych spotkań ligowych, które zadecydują o tytule mistrza. Jednakże, na czas przerwy reprezentacyjnej nie wszyscy zawodnicy pozostali w Szczecinie. Kapitan drużyny, Kamil Grosicki, odłączył się od Pogoni, aby dołączyć do reprezentacji Polski pod wodzą trenera Michała Probierza. Grosicki ma duże szanse na grę podczas meczu barażowego o kwalifikacje do Mistrzostw Europy 2024 przeciwko Estonii. Ten ważny pojedynek odbędzie się w czwartek o godzinie 20:45.

Podobnie, trener Pogoni Szczecin, Jens Gustafsson, musi radzić sobie bez obecności kilku kluczowych graczy. Linus Wahlqvist został powołany do reprezentacji Szwecji na towarzyskie spotkania z Portugalią i Albanią. Vahan Biczachczjan dołączył do reprezentacji Armenii na towarzyskie mecze z Kosowem i Czechami. Trzech młodych zawodników – Axel Holewiński, Adrian Przyborek i Patryk Paryzek – także opuściło drużynę na ten okres.