Protest rolników w Szczecinie

Protest rolników w Szczecinie

W Szczecinie trwają od czwartku protesty rolników. Protestujący przekonują, że liczy się polska żywność. Manifestacje odbywają się przede wszystkim na Wałach Chrobrego oraz w okolicach ulicy Szczerbcowej.

Rolnicy walczą o swoje

W ostatnich tygodniach do Szczecina przyjeżdżali także rolnicy z powiatu Gryfińskiego, którzy głównie protestowali pod siedzibą KOWR przy ulicy Bronowickiej. W ten sposób wywołali spore utrudnienia w ruchu drogowym, a także wprowadzili niemałe zamieszanie w życie mieszkańców miasta. Dziś, 27 marca, protesty rolników połączyły się. Od godziny 11 rano, rolnicy zrzeszeni wokół Zachodniopomorskiego Zespołu Koordynacyjnego Związków i Organizacji Rolniczych przekonywali o konieczności wspierania polskiej żywności. Następnie, o godzinie 11:45, w geście solidarności, odbył się przejazd traktorami pod siedzibę Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Szczecinie.

Kilka słów o proteście

Zachodniopomorski Zespół Koordynacyjny Związków i Organizacji Rolniczych został utworzony 14 marca 2023 roku na bazie porozumienia pomiędzy Zachodniopomorską Radą Wojewódzką NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”, Okręgowym Związkiem Plantatorów Buraka Cukrowego oraz Wojewódzkim Związkiem Kółek i Organizacji Rolniczych. Działania Zespołu wspiera Zachodniopomorska Izba Rolnicza, a liderem protestu jest Stanisław Barna.