Kurs pamięci i koncentracji dla przedszkolaków

Kurs pamięci i koncentracji dla przedszkolaków

Pamięć i koncentracja są niezwykle ważne w codziennym życiu. W szczególności u dzieci problemy ze skupieniem uwagi na wykonywaniu określonych zadań mogą wpływać negatywnie na zapamiętywanie, uczenie się i nabywania nowych umiejętności. Bez zdolności kierowania uwagi na konkretną myśl czy przedmiot, pamięć działa słabo. Skutecznym sposobem poprawienia pamięci i koncentracji jest specjalny kurs dla przedszkolaków. Co warto wiedzieć na temat zajęć organizowanych przez Best Brain? Co zyska dziecko dzięki uczestnictwu w takim kursie?

Kurs pamięci i koncentracji dla przedszkolaków – Best Brain

Pamięć to zdolność do magazynowania, przechowywania i odtwarzania informacji z otaczającego nas świata. Dzięki niej możemy funkcjonować w świecie, wiemy również kim jesteśmy i skąd pochodzimy. Dobra pamięć sprzyja szybkiemu przyswajaniu wiedzy i uczeniu się. Czynnikiem, który wpływa negatywnie na zapamiętywanie i kodowanie informacji jest brak koncentracji. Niemożliwość skupienia się u przedszkolaków może być wynikiem zmęczenia, znudzenia, niewłaściwej diety (zbyt duża ilość słodyczy i węglowodanów) czy nadmiaru obowiązków. Należy również zdawać sobie sprawę z tego, że im młodsze dziecko, tym niższa zdolność koncentracji, a większa skłonność do rozpraszania się.

Jak poprawić pamięć i koncentrację u przedszkolaka? Najlepszą metodą będą indywidualne zajęcia dla dzieci w wieku 4, 5, 6 i 7 lat. Dzięki temu, że treningi koncentracji uwagi i pamięci dla przedszkolaków są opracowywane przez specjalistów, są dostosowywane do wieku dziecka. Kto prowadzi kurs pamięci i koncentracji dla przedszkolaków? Wykwalifikowani i doświadczeni trenerzy Best Brain, którzy są równocześnie sportowcami pamięci.

Jaki jest cel kursu? Przede wszystkim poprawa koncentracji i pamięci. Ponadto dzięki uczestnictwu w zajęciach dziecko rozwinie kreatywność, spostrzegawczość, myślenie wielokierunkowe, umiejętność słuchania ze zrozumieniem, a także będzie lepiej zapamiętywać informacje słuchowe i wzrokowe. W ten sposób przedszkolak nie tylko będzie w stanie skupić się dłużej na wykonywanym zajęciu czy zabawie. Będzie również kodować więcej informacji, z większą łatwością będzie rozwiązywać problemy, zwiększy wiarę we własne umiejętności, nie będzie bał się podejmować nowych wyzwań oraz szybciej przyswoi wiedzę.

Warto dodać, że kurs pamięci i koncentracji uwagi dla przedszkolaka prowadzony jest w formie online, za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji ZOOM.

Podsumowanie

Aby szybciej zapamiętywać różne informacje, należy nieustannie rozwijać mózg. Już od najmłodszych lat warto ćwiczyć pamięć i koncentrację. Dzięki temu dziecko łatwiej i szybciej przyswoi określone umiejętności i wiedzę. Taki trening pomoże również na późniejszym etapie życia, w momencie rozpoczęcia nauki w szkole. Dobra pamięć i zdolność koncentracji uwagi przyspieszy naukę języka obcego, wierszy, ortografii czy różnych zagadnień. Ponadto dziecko będzie więcej pamiętać z lekcji poprzez podniesienie poziomu zapamiętywania informacji słuchowych i wzrokowych.

Kurs pamięci i koncentracji dla przedszkolaka to doskonały sposób rozwoju spostrzegawczości, słuchania ze zrozumieniem, kreatywności, zapamiętywania i skupienia uwagi. W Best Brain zajęcia prowadzą doświadczeni trenerzy pamięci, którzy podchodzą do każdego dziecka indywidualnie, dostosowując ćwiczenia do jego wieku.