Pościg policyjny w Szczecinie

Pościg policyjny w Szczecinie

Dziś około godziny 9:30 kierowca osobówki nie zatrzymał się podczas policyjnej kontroli.W samochodzie znajdowało troje pasażerów – dwie kobiety i mężczyzna. Według informacji policji, pościg był bardzo krótki i zakończył się w momencie, gdy pojazd uderzył w złącze gazowe przy budynku hostelu. W wyniku tego incydentu gaz zaczął się ulatniać, co zmusiło około 60 osób, gości hostelu, do opuszczenia budynku.

Nietrzeźwy kierowca

Okazało się, że kierowca był nietrzeźwy i miał zakaz prowadzenia jakiegokolwiek pojazdu. Ponadto, był on poszukiwany w celu odbycia kary więzienia. Po wypadku został przetransportowany do szpitala, a po wypisie zostanie aresztowany. W wyniku zdarzenia dwie z pasażerek zostały przewiezione do szpitala w celu leczenia.

Co grozi za niezatrzymanie się do kontroli policyjnej?

Niezatrzymanie się do kontroli policyjnej jest poważnym naruszeniem prawa i może skutkować różnymi konsekwencjami. W Polsce niezatrzymanie się do kontroli policyjnej jest przestępstwem i grozi za to kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Jeśli kierujący samochodem ucieka przed policją, narażając w ten sposób życie lub zdrowie innych osób, kara może wynieść od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Ponadto, w przypadku niezatrzymania się do kontroli policyjnej, policja może skorzystać z innych środków prawnych, takich jak np. zatrzymanie prawa jazdy, zatrzymanie pojazdu, nałożenie mandatu lub innej sankcji administracyjnej.