Propozycje wyborcze Zbigniewa Boguckiego, kandydata PiS na prezydenta Szczecina

Propozycje wyborcze Zbigniewa Boguckiego, kandydata PiS na prezydenta Szczecina

Zbigniew Bogucki, poseł i kandydat Prawa i Sprawiedliwości (PiS) na stanowisko prezydenta Szczecina, podczas sobotniego spotkania z dziennikarzami przedstawił jedno z głównych założeń swojego programu wyborczego. Punktem tym jest inicjatywa nazwana „Tak dla szczecinianek”, która obejmuje siedem kluczowych propozycji dedykowanych kobietom. W ramach tego punktu, Bogucki proponuje między innymi realizację miejskiego programu mammografii i cytologii, instytucję różowych skrzynek w każdej szkole oraz rozbudowę systemu monitoringu miejskiego.

„Jeśli zostanę wybrany na prezydenta Szczecina, to Rada Kobiet będzie miała do dyspozycji własny budżet. Taki sam jak Rad Osiedli, co umożliwi jej realizowanie inicjatyw niezależnie, bez konieczności uzyskiwania zgody prezydenta” – to jedno z najważniejszych założeń zaprezentowanych przez Boguckiego podczas sobotniej konferencji prasowej.

Kolejna propozycja legislatora dotyczy poprawy jakości komunikacji miejskiej, co jest odpowiedzią na fakt, że to kobiety najczęściej korzystają z tego środka transportu. Bogucki podkreśla, że poprawa funkcjonowania komunikacji publicznej jest niezbędna dla zapewnienia bezpieczeństwa i wygody przemieszczania się mieszkańców.

Ostatni, ale równie ważny punkt programu „Tak dla szczecinianek” stanowi program szczepień przeciwko HPV. Bogucki zamierza wprowadzić regularne, kwartalne lekcje dla młodzieży, podczas których nastolatkowie dowiedzą się o konieczności regularnych szczepień. Kandydat zapewnia, że programy profilaktyczne wobec chorób kobiecych są kluczowymi elementami jego platformy wyborczej.