Propozycja oddania hołdu sierżantowi Mateuszowi Sitkowi przez szczecińskich działaczy Konfederacji i Ruchu Narodowego

Propozycja oddania hołdu sierżantowi Mateuszowi Sitkowi przez szczecińskich działaczy Konfederacji i Ruchu Narodowego

Działacze Konfederacji oraz Ruchu Narodowego z Szczecina podjęli inicjatywę honorowania pamięci sierżanta Mateusza Sitka, który tragicznie zginął w wyniku ataku nożem na granicy między Polską a Białorusią. Ocenili oni, że taki gest wyrazi szacunek dla zasłużonego żołnierza, a dodatkowo będzie miał pozytywny wpływ na morale w szeregach wojska.

Podczas konferencji prasowej, która miała miejsce w piątek w Szczecinie, szczegółów dotyczących petycji udzielili Krzysztof Rudzki i Jacek Kowalewski – reprezentanci Konfederacji i Ruchu Narodowego. Planują oni zgromadzić podpisy poparcia od mieszkańców miasta w czasie weekendu, aby następnie – w poniedziałek – złożyć gotową petycję w biurze rady miasta. Rudzki podkreślał, że to właśnie miejskie władze powinny podjąć decyzję o formie uhonorowania sierżanta Sitka.

Rudzki stwierdził: „Chcielibyśmy uniknąć niepotrzebnego konfliktu, który mógłby być spowodowany podaniem przez nas konkretnej ulicy do przemianowania na cześć zmarłego żołnierza. Preferujemy, aby to miasto samo zdecydowało o odpowiedniej formie hołdu. Wierzymy, że taki sposób postępowania przyspieszy proces decyzyjny dotyczący tego, jak uhonorować pamięć zmarłego żołnierza”.