Konkurs sportowy "Hobby horse" i festyn integrujący mieszkańców na szczecińskim Pogodnie

Konkurs sportowy "Hobby horse" i festyn integrujący mieszkańców na szczecińskim Pogodnie

Park Międzyosiedlowy, zlokalizowany przy ulicy Kutrzeby na terenie szczecińskiego osiedla Pogodno, stał się areną wyścigów konnych dla dzieci podczas ostatniej imprezy. To właśnie tam odbył się festyn pod hasłem „Ja-Ty-Sąsiedzi”, który miał na celu integrację mieszkańców okolicznych osiedli, w tym przede wszystkim osiedla Somosierry.

Wśród licznych atrakcji, które zaplanowano na ten dzień, największe emocje wzbudziły zawody dla dzieci zatytułowane „Hobby horse”. Wydarzenie to polegało na skakaniu przez przeszkody, a uczestnicy korzystali z małych drewnianych koników. Dzieci z zaangażowaniem podkreślały sportowy charakter tych zawodów, mówiąc: „To jest sport”. Dodatkowo, podkreśliły, że dostępne są różne kategorie wiekowe – od najmłodszych do najstarszych. Treningi odbywały się na dworze, ale jak dzieci zaznaczyły, możliwe jest również trenowanie w domu.

Na widowni znalazła się między innymi babka jednej z uczestniczek, która z zainteresowaniem obserwowała całe wydarzenie. Jak podkreślała, jej wnuczka ma ogromne zamiłowanie do koni – jeździ na nich i skacze. Dlatego z radością przyglądała się nietypowemu sportowi, który zdobywa coraz większą popularność.

Za organizację festynu odpowiadała Rada Osiedla Pogodno, która postarała się o pełen program atrakcji dla mieszkańców.